AnasayfaspaceHaberlerspaceYazılarspaceTelevizyonspaceVideospaceForumspaceProgramspaceKaynaklarspaceLinklerspaceBeni Hatırla

Parolamı UnuttumBulunduğunuz bölüm:   Anasayfa / Televizyonlar / Kürtçe / Nûçe TV

Nûçe TV

Kürtlerin ilk haber kanalı Nûçe Tv, Kurmanci, Sorani, Dımili, Hewramani lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapıyor. "Hakikat Zamanı" (Dema Rastiye) sloganıyla yayın hayatına 5 Mart 2012 tarihinde başlayan Nûçe TV, uydu ve internet üzerinden izleyicilerine ulaşıyor.

Türkiye saati ile 08.00'da, Avrupa saati ile ise sabah 07.00'da yayın yapan televizyonda, her saat başı Kürtçe'nin Kurmanci, Sorani, Zazaki, Hewrami lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce haber sunuluyor. Gece 22.00'de, günün son haberleri sunulacak.

Haber aralarında haber-aktüel programları, akşam ana haberlerden sonra tartışma programları yayınlanıyor. Kadın haberleri Nûçe - Jin adı ile sunulurken, Dünya haberleri de Kürtçe ve Türkçe hazırlanıyor.

Nûçe TV, Danimarka'daki Mezopotamya Brodcast Şirketine bağlı olarak yayın yapıyor. Nûçe Tv yönetimi yayın politikasını Kürt bölgeleri esas olmak üzere, Ortadoğu, Avrupa ve dünyada, haber konusu olacak tüm gelişmeleri anında, ayrıntıları ile ve herkesten önce izleyicilerine duyurmak şeklinde özetliyor.Nuce TV

Nûçe TV’nin frekansları:

UYDU: Eurobird 9A (yeni ismi EUTELSAT 9A) 9° doğu
FREKANS : 11.843
KONUM : Dikey ( Vertical)
SYMBOL : 27500
FEC: 3/4

UYDU: Nilesat (yeni ismi EUTELSAT 7 WEST A) 7° batı
FREKANS : 11.354
KONUM : Dikey ( Vertical)
SYMBOL : 27500
FEC: 3/4
Uydu Frekansları
Uydu Eurobird 9A - 9° doğu
Frekans 11.843
Sembol Oranı 27500
FEC 3/4
Polarisation Dikey ( Vertical)
Diğer Bilgiler
Alternatif Link Nûçe TV Canlı Yayını Alternatif Link
Web sitesi : Nûçe TV
E-Posta: info@nuce.tv
Okunma/Bugün 2
Okunma/Toplam 1770557
Değerlendirme (Muhteşem, 145 Değerlendirme)
Yorum yaz
Yorum gönderme yetkiniz yok