AnasayfaspaceHaberlerspaceYazılarspaceTelevizyonspaceVideospaceForumspaceProgramspaceKaynaklarspaceLinklerspace
Bulunduğunuz bölüm:   Anasayfa / Linkler / Basın - Yayın / Ajanslar / Fırat Haber Ajansı - ANF - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Fırat Haber Ajansı - ANF - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Fırat Haber Ajansı - ANF - Ajansa Nûçeyan a Firatê Fırat Haber Ajansı (ANF), Türkiye ve Kürdi bölgeler başta olmak üzere, Ortadoğu, Avrupa ve Dünya genelinden haberler yayınlayan bir kuruluştur. Kürtleri ilgilendiren haberlere daha çok yer veren ajans, ağırlıklı olarak Türkiye kürtlerinin yakından tanıdığı bir mücadele geleneğinden geliyor.

Avrupa merkezli yayın yapan ANF, son dönemde artan çatışmalara ve siyaset gündemine odaklı haber ağırlığına sahip. İçerik konusunda Türkiyeli ve Avrupalı demokrat kesimlere daha çok yer vermesi gereken ajansın sitesi ayrıca "tek dilli" olması nedeniyle eksik kalıyor. İran, Irak ve Suriye Kürtlerini de kapsayacak Kürtçe'nin yanısıra, ikinci (ingilizce) ve üçüncü (fransızca) gibi bir dilde de yayın yapabilir.

Kaynak olarak reklam gelirlerine yönelmeyen ANF ajansı, abonelik sistemi kullanıyor. Abonelik ücretleri ise, 200 ve 20 Euro arasında değişen bir şekilde Avrupa Birliği ölçüleriyle hesaplanmış.

Gelecekte bu ve buna benzeyen "alternatif" seslerin, şovenizm çığırtkanlığı yapan Türk Medyasının BÜYÜK (!) tekellerine karşı sesini daha da gür çıkartması dileğiyle...

Türkiye'nin uyguladığı sansür, aşırı yüklenme veya diğer sorunlar nedeniyle www.firatnews.com veya www.firatnews.org adresinden ajansın sitesine ulaşamayan ziyaretçiler, alternatif olarak alttaki linkleri deneyebilirler.

www.firatnews.tv
www.firatnews.eu
www.firatnews.nu

Okunma/Bugün 0
Okunma/Toplam 9599
Değerlendirme (Çok güzel , 123 Değerlendirme)
Oy Linki Dosyayı değerlendirme izniniz yok


Yorumlar

En gerçekci haber


ANF ye verdiği haberlerden dolayı teşekürlerimizi sunmak istiyoruz.
19.05.2008, 13:49:27 | Misafir

Yorum yaz
Yorum gönderme yetkiniz yok